Haberler

Minecraft ve Zelda: BoTW’ı Tek Potada Eriten Craftopia, Steam’in Doruğunda

Nintendo Switch’e sahip olmayan PC kullanıcıları için The Legend of Zelda: Breath of the Wild deneyimini yaşamak kolay değil. Uzun süredir başarısız klonlar tarafından işgal edilen Steam, sonunda dikkat çekici bir oyuna ev sahipliği yapmaya başladı.

Aslında Craftopia’yı sadece bir The Legend of Zelda: Breath of the Wild klonu olarak adlandırmak pek de mümkün değil. Japon stüdyo Pocket Pair tarafından geliştirilen Craftopia, aklınıza gelebilecek pek çok türü tek bir oyun içerisinde toparlamış. Oyunun fragmanı ne demek istediğimizi çok net biçimde açıklıyor.

Steam sayfasında bile sevdikleri oyunları tek bir noktada birleştirmek istediklerini açıklayan geliştirici ekip; Craftopia’ya Pokemon, Minecraft, Satisfactory ve Starew Valley gibi oyunlardan tanıdığımız mekanikleri eklemiş. Ve görünüşe göre oyuncular bu kombinasyona bayılmış.

Daha geçtiğimiz günlerde Steam’in Erken Erişim programına giriş yapan oyun, beş gün içerisinde 27.246 kişilik eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başarmış. SteamDB’nin verilerine göre ise satırları yazdığım esnada 10.000’den fazla oyuncu Craftopia’nın içerisinde.

Steam yorumları da oldukça olumlu görünen Craftopia, en az bir sene daha erken erişimde kalacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün