Haberler

Microsoft, Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Üretimini Durdurdu

Microsoft, Xbox One üretiminin durdurulduğuna dair söylentilere resmi olarak cevap verdi ve Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition konsollarının üretiminin resmi olarak durdurulduğunu, Xbox One S konsolunun ise üretimine devam edildiğini açıkladı.

Geçen hafta çeşitli dijital satış siteleri başta Xbox One X olmak üzere çeşitli Xbox One modellerini stok dışı olarak göstermeye başlamış, bu da Microsoft'un mevcut nesil konsolların üretimini durdurduğu şeklinde değerlendirilmişti.

Microsoft, “Xbox Series X ile geleceğe adım atmaya hazırlanırken Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition üretimlerini sonlandırıyoruz. Xbox One S'in üretimi ve dünya çapında satışlarıysa devam edecek” diyor.

> Microsoft, Oyuncuları Yeni Nesle Geçmeye Zorlamayacak

Microsoft, yeni Xbox Series X oyunlarını 23 Temmuz Perşembe günü yapacağı sunumla gösterecek. Büyük ihtimalle de bu oyun sunumunun ardından yapılacak olan ayrı bir sunumla (Ağustos ayında), yeni neslin daha ucuz temsilcisi olan Xbox Series S (Lockhart) tanıtılacak.

Eğer Xbox Series X'in fiyatı, Xbox One X'e göre fazlaca yüksek kalırsa, Microsoft'un daha birkaç sene boyunca Xbox Series X için exclusive bir oyun yayınlamayacağını da göz önüne alırsak Xbox One X'e olan rağbet artabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün