Haberler

Microsoft Flight Simulator’da Mod Satın Alabileceğiniz Bir Pazar Bulunacak

Microsoft Flight Simulator serisi kendisine has bir kitleye sahip. Bu sebeple geliştirici ekipten gelen her açıklama, bu kemik kitleyi mutlu etmeye devam ediyor. Önce oyunun 10 DVD'lik dijital versiyonunu tanıtan Asobo, şimdi de oyunun bir “mod pazarına” sahip olacağını açıkladı.

Bu haber oldukça mutlu edici zira bu sayede oyunun ilk gününden ulaşamadığımız pek çok içeriğe ulaşma fırsatımız olacak. Bildiğiniz üzere şimdilik oyunda maksimum 40 adet havalimanı ve 30 adet uçak bulunacak. Üçüncü parti üreticiler bu sayıyı artırabilecek modlar geliştirebilecek.

Serinin tarihinde ilk kez oyun içerisinde bir mod pazarı göreceğiz. Asobo, üçüncü parti mod topluluğunun uzun süredir Microsoft Flight Simulator X için önemli modlar geliştirdiğini hatırlatarak yeni nesil uçuş simülasyonunda topluluğun bu katkılarından para kazanabileceğinin altını çiziyor.

Mod geliştiricilerin öncelikle Marketplace Partner Program isimli sisteme üye olarak onay alacak. Ardından pazar üstünde modlarını açıklayan bir sayfa oluşturarak bu modları kendileri belirledikleri fiyata satabilecek. Hatta bu sisteme katılabilmek bile ücretsiz olacak -ki bu harika bir haber.

Asobo'nun paylaştığı bilgilere göre geliştiriciler aynı zamanda modları başka sitelerde de satabilecek. Fakat oyunun ilk dönemlerinde Asobo'nun sisteme kabul edebileceği mod geliştiricilerinin sayısı da sınırlı olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün