Haberler

MFS Sayesinde 3 Sene İçinde 2.6 Milyar Dolarlık Donanım Satışı Bekleniyor

Araştırma firması Jon Peddie Research'ün yayınladığı rapora göre Microsoft Flight Simulator'ın önümüzdeki 3 sene içerisinde PC donanım satışlarında 2.6 milyar dolarlık bir hacim yaratması bekleniyor. Bu donanımlar arasında uçuş simülasyonlarına yönelik joysticklerden, ekran kartlarına kadar çok çeşit isimler yer alıyor.

Araştırmada oyunun üç sene içinde 2.27 milyon satış yapacağı ön görülmüş. Eğer bu tahminde sapma olursa elbette 2.6 milyar dolarlık tahminde de sapma olabilir, ancak oyunun Game Pass üzerinden milyonlarca oyuncuya ekstra ücret olmadan sunulmuş olması da bu tahminleri güçlendiren bir başka etmen.

Burada belirleyici noktalardan biri oyunun diğer edisyonlarının satış rakamları olacak muhtemelen. Oyunun pahalı edisyonları alanlar, çoğunlukla simülasyon türüne derinden gönül vermiş oyunculardan oluşuyor. Bu oyuncular özel uçuş joysticklerine binlerce lira harcamaktan, hatta kendilerine uçuş kabinleri, özel monitör dizilimleri vs yapmaktan da çekinmiyorlar.

“Yeni uçuş simülasyonları çıktığında, onları maksimum ayarlarda çalıştıracak donanımlar henüz çıkmamış oluyor. Bu da oyunun hayatı boyunca, hayranlarının en iyi deneyimi yakalamak için yeni donanımlara talep göstermelerine neden oluyor. Uçuş simülasyonu hayranlarının önemli bir kısmı, sadece uçuş simülasyonları oynuyor” diyor kıdemli analist Ted Pollack.

Eğer bu tahminler doğruysa, Microsoft Flight Simulator'ın sektöre olan etkisi düşünüleninden üstünde olacak demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün