Haberler

MediEvil PS4 İçinde PS1 Emülatörü Kapalıymış

MediEvil'ın PlayStation 4 remake versiyonu içerisinde hoş bir Easter Egg mevcuttu ve oyundaki 19 kayıp ruhu da tamamlayınca orijinal PS1 oyununu açıp oynayabiliyordunuz. Bazı oyunlarda bu tür oyun içinde oyunlar gizli olabiliyor, bunun son örneklerinden birini de Uncharted 4'te görmüştük (Crash Bandicoot).

Oyunları ameliyat edip tuhaf şeyleri ortaya çıkarmayı iyi beceren isimlerden biri olan Lance McDonald (P.T. ile ilgili çoğu keşfi yapan kişi), bu sefer de MediEvil içerisinde orijinal oyunu oynatan şeyin bir PS1 emülatörü olduğunu ortaya çıkarmış ve bu emülatöre farklı oyun yüklemeyi bile başarmış. Ancak videodan da görebileceğiniz üzere emülatörün performansı çok kötü, yani MediEvil içerisinde Silent Hill oynamaya kalkınca sonuç hiç de başarılı olmuyor.

McDonald, Syphon Filter'ı da denemiş ama 989 Studios logosunu geçmeyi başaramamış. Wild Arms sadece ana menüye kadar ulaşıyormuş.

Ancak sırf bu buluş bile PS4'ün geri uyumlulukla olan sorununa dair fikir veriyor diyebiliriz. PS4, yazılım emülasyonu yoluyla da olsa geri uyumluluk sunamamıştı ve PS2, PS3 oyunlarını oynamanın tek yolu PlayStation Now servisini kullanarak stream yoluyla bu oyunları çalıştırmaktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün