Haberler

Fortnite Yüklü iPhone’lar Ebay’da Uçuk Fiyatlara Satılmaya Başlandı

Epic Games, Microsoft, Apple ve Google arasındaki dev kapışma son hızıyla devam ediyor. Henüz durumdan haberiniz yoksa şuradaki linkten patronumuzun (:p) yazdığı müthiş detaylı yazıya ulaşabilirsiniz. Biz de devasa firmaların dövüşünün nedenlerini bilenler ile devam edelim.

Takvimler 2013 yılını gösterdiğinde AppStore üzerinde bir çılgınlık haline dönüşen Flappy Bird ortaya çıkmıştı. Geliştiricisine kafayı yedirtecek kadar fazla para kazandıran oyun, AppStore’dan çekildiğinde bir anda Ebay üzerinde binlerce dolara satılan “Flappy Bird yüklü” iPhone’lar belirmişti. 2020 yılında ise aynı durum Fortnite için yaşanmaya başladı.

Bildiğiniz üzere Apple cihazlar artık Fortnite’ı desteklemiyor. Bu sebeple pek çok oyuncu, Fortnite yüklü telefonlarını Ebay üzerinden dudak uçuklatan fiyatlara satışa sunmuş durumda. Bu sabah göz gezdirdiğim Ebay’da ilk olarak Fortnite yüklü iPhone XS Max 512GB ile karşılaştım. İkinci el ürünün fiyatı tam 2.999 Avustralya Doları. Bu da yaklaşık 16 bin TL yapıyor.

Fakat satışlar sadece bununla sınırlı değil. Kırık ve yıpranmış Fortnite yüklü iPhone’lar yaklaşık 300-500 dolar bandında satışta. Sirke katılmak isteyen bazı kullanıcılar ise iPhone XR’larını 7000 dolardan satışa sunmuş. İşin ilginç yanı ise bu ürünü satırları yazdığım esnada 19 kişinin takip ediyor oluşu.

Bakalım firmaların arasındaki bu savaş nasıl bitecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün