Haberler

Five Nights at Freddy’s’in Geliştiricisi, Hayran Üretimi Oyunları Fonlamaya Başladı

Five Nights at Freddy’s’in yaratıcısı Scott Cawthon’dan çok şık bir hamle geldi. Cawthon, FNAF serisi için hayran yapımı oyunlar yapan bazı amatör geliştiricilerle birlikte çalıştığını, bu geliştiricilerin projelerinin fonlamasını da kendisinin karşılayacağını açıkladı.

Söz konusu beş proje Five Nights at Candy’s 4, The Joy of Creation: Ignited Collection, Popgoes Evergreen, One Night at Flumpty’s 3 ve ilk FNAF oyununun remake’i olarak listelenmiş.

“Fazbear Fanverse Initiative” ismindeki girişim kapsamındaki oyunların yaratıcıları Cawthon’dan fonlama ve yayın desteği alacaklar, ancak Cawthon bu oyunların geliştirilmelerine hiçbir şekilde müdahale etmeyecek. Tüm oyunlar GameJolt üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak.

Cawthon, Reddit’teki mesajında “bu camia içerisinde yaratılan bazı harika hayran yapımı yan oyunlar var ve bunların devam ettiğini görmek istiyorum, bu yüzden bu oyun serilerinde yeni oyunlar için kendi paramı ortaya koyuyorum” demiş.

Cawthon’un bu girişimi çok sayıda takdir mesajı da aldı, hayran yapımı oyunların çok platformlu olarak sunulabilmesine (mobil ve konsollar) de destek verecek olan girişim tam anlamıyla örnek alınası bir hareket olmuş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün