Haberler

Endişe Oyunu Martha Is Dead, PS5’ten Vaz Mı Geçti?

The Town of Light ile tanıdığımız LKA stüdyosunun yeni oyunu Martha Is Dead, duyurulduktan sonra özellikle de basındaki PlayStation 5 haberleriyle dikkat çekmişti. Geliştirici ekip verdikleri röportajlarda PS5'in mimarisini ve grafik yeteneklerini övüyor, “bu oyun için grafik teknolojisinde bu tür önemli gelişmeleri bekliyorduk” gibi açıklamalar yapıyorlardı. Oyunda kullanılan foto-realistik görüntüler ve yüksek kaliteli kapmalar için PS5'in sahip olduğu SSD hızının ne kadar faydalı olduğu söyleniyordu.

Zaten ufak bir aramayla oyunun isminin nasıl da PS5 ile özdeşleştiğini görebilirsiniz.

Ancak dün akşam ilginç bir gelişme yaşandı ve oyunun yeni fragmanı yayınlandıktan sonra fragmanın sonunda sadece PC ve Xbox Series X logolarının olduğunu gördük. Öncesinde PS5 exclusive olacağı düşünülen oyun bir anda PS5'ten tamamen vazgeçmiş ve diğer platformları listelemişti.

Belki bunun oyunun çıkacağı yeni platformları da duyurmak için yapıldığını düşünebilirsiniz, ama yine de orada PS5 logosunun olması gerekirdi. Üstelik oyunun Twitter hesabında da artık sadece PC ve Xbox Series X isimleri geçiyor.

Oyun çok büyük ihtimalle Deathloop gibi bir yol izleyecek ama o oyunun aksine PS5 yerine PC ve Xbox Series X'te süreli olarak exclusive olacak. Yine de stüdyodan henüz bu konuda sorulan sorulara bir yanıt gelmiş değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün