Haberler

EA, UFC 4’ün Reaksiyon Çeken Reklamlarını Kaldırdı

UFC serisi son dönemlerde kendisine geniş bir oyuncu kitlesi yaratmış gibi görünüyor. Özellikle serinin yeni oyunu olacak UFC 4’ü merakla bekleyen oyuncular, karşılarına çıkan üründen pek memnun kalmamış gibi.

EA, 14 Ağustos’ta çıkış yapan UFC 4 ile oyunculara kötü bir sürpriz hazırlamış. Maç başı ve sonunda oyun içerisine gömülü ciddi reklamları izlemek zorunda kalan oyuncular, haliyle bu durumdan pek memnun değil. Yapımcı ekip aldıkları bu kararın “hatalı” olduklarını itiraf etti ve bu kararlarından geri dönüş yapacaklarını belirtti.

Özellikle KO tekrarları ve önemli anlarda devreye giren bu reklamlar, oynanışı etkilemiyor olsa da oyun tecrübesi üzerinde korkunç bir etki yaratıyor. Öyle ki oyuncuların büyük bir kısmı Metacritic üzerinde bu reklamları eleştirmiş. Hafta başında devreye alınan reklamların UFC serisine uzak olmadığını belirten EA, yine de bu kararından geri adım atmış.

Oyunculardan özür dilediğini ifade eden geliştirici ekip, UFC 4’ü geliştirmeye devam edeceklerinin de altını çiziyor. Aynı şekilde EA, bu reklamların bir daha oyuna dönmeyeceği hakkında da söz vermiş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün