Haberler

Cyberpunk 2077, DLC Sayısı Bakımından The Witcher 3’ü Geride Bırakacak

Geçtiğimiz günlerde Nvidia’nın RTX 3000 serisi ekran kartlarını tanıttığı sunumun ardından cidden müthiş görünen bir Cyberpunk 2077 fragmanı izledik. Işın izleme tekniklerinin cömertçe kullanıldığı bu video gözlerimizi bayram ettirdi ama beraberinde yeni bilgiler yoktu. Neyse ki bu boşluğu da CD Projekt Red’in yatırımcı toplantısının notları doldurmuş oldu.

Stüdyonun başkanı ve CEO’su Adam Kicinski, yatırımcılara verdiği bilgide Cyberpunk 2077’nin DLC sayısı bakımından The Witcher 3’ü geride bırakacağını söyledi.

The Witcher 3, iki ana hikaye genişleme paketi ve bir çok da ufak DLC paketiyle karşımıza çıkmıştı. Cyberpunk 2077 bundan çok daha büyük olacak.

“Yine oyunun çıkışından sonra benzer bir yol izleyeceğiz. Ama çok daha fazla DLC görmeyi bekleyebilirsiniz. Bugün çok ayrıntıya girmeyeceğiz ama oyun henüz çıkmadan önce tüm detaylar belli olacak. Çıkış tarihine yaklaştığımız günlerde, çıkış sonrası planlarını duyuracak, ücretsiz DLC’leri ve genişleme paketlerini tanıtacağız.” diyor Kicinski.

Burada DLC sayısının artışının en büyük sebeplerinden biri de oyunun hem tek kişilik, hem de çok oyunculu içeriklerinin olması. Aynı The Witcher 3’ün Blood and Wine ve Hearts of Stone genişleme paketlerinde olduğu gibi Night City hikayelerini devam ettiren büyük genişleme paketleri olacak, bunun yanı sıra Cyberpunk 2077 dünyası CDPR’ın sürekli üstüne basarak söylediği gibi son derece geniş olduğu için daha küçük DLC’lerle ziyaret edeceğimiz bir çok hikaye de bulunacak.

Ancak çok oyunculu kısım için de ayrı bir DLC yolunun izleneceğini tahmin edebiliriz. Hatta yeni kozmetikler, silahlar vs gibi ufak DLC paketleri de yine planlar arasında kendisine yer bulacaktır.

Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi 19 Kasım. Muhtemelen Kasım ayına yaklaşırken, oyunun gelecek planlarını da net biçimde öğrenmiş olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün