Haberler

Black Myth: Wu Kong Fragmanı, Büsbütün Oynanabilir Durumdaymış

Geçen hafta sonuna doğru yayınlanan Black Myth: Wu Kong fragmanı gerçekten de inanılmaz beğenildi, özellikle de aksiyon ryo türünü seven oyuncular takip listelerine bir isim daha eklemiş oldular. Merkezi Hangzhou’da bulunan Game Science tarafından geliştirilmekte olan bu oyunun izlediğimiz fragmanı, tamamen oynanabilir durumdaymış ve içerisinde önceden hazırlanmış, oynanışa ait olmayan görüntüler de bulunmuyormuş. Yani izlediğimiz videonun bir göz boyamadan ibaret olmadığını söyleyebiliriz.

Game Science stüdyosunun CEO’sunun Çin basınına verdiği röportajı çeviren Daniel Ahmad, bu röportajdan ilgi çekici kısımları paylaymış.

Öncelikle ekip bu denli bir ilgi görmeyi beklemiyormuş ve bu kendilerine tamamen sürpriz olmuş. Stüdyonun bu fragmanı yayınlama amacı dünyaya ne üzerinde çalıştıklarını göstermek, bu proje üzerine çalışmak isteyen kişilerle iletişime geçebilmek ve oyun sektöründeki ağlarını geliştirmekmiş. Projenin ne durumda olduğunu göstermek istemişler, ancak sanki sektörün bir süperstarıymış gibi övgüler almayı ummamışlar.

Game Science daha önce de yine Batı’ya Yolculuk destanını anlatan başka bir oyun üzerinde çalışmaya başlamış. Asura ismindeki bu MMORPG’den vazgeçme sebepleri ise “AAA seviyesinde bir aksiyon ryo yapma hayalleriymiş”. Ahmad, fragmanın fake olmadığını, tamamen oynanabilir olduğunu da ekliyor.

Zaten aşağıdaki videoda da Wu Kong’un yönetmenini oyunu oynarken görebiliyoruz:

Ekip, oyunun çıkışına daha çok zaman olduğunu, özellikle ilk etapta yüz animasyonları üzerinde ciddi biçimde çalışmaları gerektiğini, karakterler ve ortamlar arasındaki etkileşimin de henüz çok kaba düzeyde olduğunu söylemiş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün