Haberler

Baldur’s Gate 3, Erken Erişimde De Tam Fiyattan Satılacak

Larian Studios’un üzerinde çalıştığı Baldur’s Gate 3’ün erken erişime girmesine artık sayılı günler kaldı. 30 Eylül’de karşımıza çıkacak olan oyunun her ne kadar Steam sayfasında henüz satın alma opsiyonu olmasa da, oyunun en azından yurtdışı fiyatı belli oldu.

Larian, Baldur’s Gate 3’ün erken erişiminin tüm platformlarda 60$ fiyat etiketiyle çıkış yapacağını açıkladı. Oyunun erken erişimde tam fiyatlı olacak olması beraberinde de çeşitli sorular getirdi ve Larian da bu soruları Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla cevapladı.

Öncelikle şunu hatırlatalım, Divinity: Original Sin 2’nin çıkış fiyatı 45$’dı ve bu aynı zamanda oyunun gördüğünü en yüksek fiyattı. Divinity: Original Sin 2 de erken erişime bu fiyattan girmiş, sonrasında bir zam yapılmamıştı. Ancak buna rağmen 60$’lık tam oyun fiyatı bazı oyuncular tarafından eleştirilmiş durumda.

Stüdyonun yayıncılıktan sorumlu direktörü Michael Douse, oyunculara kesinlikle oyunu Erken Erişimde satın almak için bir baskı hissetmemeleri gerektiğini söylüyor. Oyunun fiyatının değişmeyeceğini belirten Douse, Baldur’s Gate 3’ün sürekli olarak büyüyeceğini ve nihayetinde de çok büyük bir oyun olacağını söylemiş ve 60$’lık fiyat etiketinin, oyunun nihai hali göz önüne alınarak belirlendiğini belirtmiş.

Douse, Erken Erişimi “oynanabilir ön sipariş olarak düşünün” diyor. Erken Erişime sunulacak ilk versiyonun yaklaşık 25 saatlik oyun süresi sunacağını, ana oyunun ise bunun kat be kat ötesine geçeceğini de belirtmiş Douse.

Larian Studios’un şu an, D:OS 2’ye göre çalışan sayısını da iki katına çıkardığını ve oyunun da daha büyük, daha derin, daha maliyetli olduğunu da eklemiş.

Peki, oyun 60$ ama biz kaç liradan satın alacağız acaba?

Aynı Divinity: Original Sin 2’de olduğu gibi Baldur’s Gate 3’ün de Steam’deki yayıncısı Larian Studios’un kendisi. Yani Steam’de belirlediği bir kur söz konusu ve bu kur büyük bir değişiklik yaşanmazsa Divinity: Original Sin 2’nin fiyatıyla Baldur’s Gate 3’ün fiyatının orantılı olması demek.

Divinity: Original Sin 2 bizde 75 liraya satılıyor. Bu da demek oluyor ki, Baldur’s Gate 3 çok büyük ihtimalle 100 lira olarak karşımıza çıkacak. Böyle bir durumda da daha ilk on saniye içerisinde ‘Satın Al’ düğmesine basmamız lazım 🙂 Tabii bu sadece Steam için geçerli, PS4 ve Xbox One fiyatları farklı olacaktır. Umarım bu fiyatta ve kurda bir değişiklik yaşanmaz da hevesimiz kursağımızda kalmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün