Haberler

AMD Yeni Ekran Kartlarını 28 Ekim’de Tanıtacak

Microsoft’un RDNA2 tabanlı GPU kullanan yeni nesil konsollarının teknik özellikleri ve fiyatları açıklanınca bu sefer de gözler AMD’ye çevrildi. Sonuçta bizler de AMD’nin RDNA2 tabanlı yeni Big Navi ekran kartlarını tanıtmasını uzunm süredir bekliyoruz. Nvidia’nın Ampere ekran kartlarına karşı fiyat ve performans olarak nasıl konumlanacağı merak edilen RX 6000 serisi, 28 Ekim’de tanıtılacakmış.

AMD, Ekim ayı içinde iki ayrı etkinliğin haberini verdi. Bunlardan ilki 8 Ekim’de düzenlenecek ve Zen 3 CPU mimarisini ve Ryzen 4000 serisi işlemcileri tanıtacak.

İkinci etkinlik ise bizi daha çok ilgilendiren kısım çünkü 28 Ekim’de Radeon RX 6000 NAVI ekran kartı serisini göreceğiz. RX 6000 ismi de böylece teyit edilmiş oldu, yeni ekran kartlarının Kasım ayında, muhtemelen yeni nesil konsolların çıkışından önce piyasada olması bekleniyor.

“Sizleri RDNA 2 mimarisi, Radeox RX 6000 serisi ekran kartları ve oyun geliştiricileri ve ekosistem ortaklarıyla derin ortaklığımızın detaylarını öğrenmeye devam ediyoruz” diyor AMD.

RDNA 2 GPU’lar donanım seviyesinde ışın izleme desteğine sahip olacak ve önceki nesil RDNA tabanlı GPU’lara göre watt başına %50 performans artışı bekleniyor. Bakalım bu yeni mimari AMD’nin de vaat ettiği gibi “oyun mimarisinde bir devrim” yaratabilecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün