Haberler

505 Games Control Deluxe’ü Kazara Ultimate’e Yükseltti, Sonra Da Geri Aldı

505 Games’in Control Ultimate Edition ile tam olarak ne yaptığını veya açıklamalarını neye dayandırdığını anlamak pek mümkün değil. Remedy, Ultimate Edition’ı duyurduğunda Control Deluxe Edition’a sahip olan oyuncuların Ultimate Edition’a yükseltilemeyeceğini çünkü bunun teknik olarak mümkün olmadığını söylemişti. Hatta 505 Games de bu konuyla ilgili yayınladığı uzun mesajında aslında bahane sunduğunu ama pek de bir şey söylemediğini de belirtmiştik.

Bu konuyla ilgili hafızanızı tazelemek isterseniz aşağıdaki iki haberimizi okumanızı öneririm:

  • Remedy’den Control’ü Yeni Nesle Yükseltmek İsteyenlere Kötü Haber
  • 505 Games, Control Ultimate Edition Tartışmalarına Cevap Verdi

Dün ise ilginç bir gelişme yaşandı ve Twitter ve Resetera’daki mesajlara bakacak olursak PS4’te Control Deluxe Edition’a sahip olan oyuncular Ultimate Edition’a erişebildiklerini fark ettiler. Yani Ultimate Edition sayfasına girdiklerinde Satın Al düğmesi yerine İndir düğmesi vardı.

Ana oyunu ve sezon kartını alan oyuncular da aynı seçenekle karşılaşmışlar. Hal böyle olunca da hemen iyi haberi paylaşmak istemişler.

Tabii ki bu iyi haber kısa sürdü ve 505 Games bu durumu geri aldı ve Ultimate Edition sayfasına satın al düğmesi geri döndü.

Bu durum 505 Games açısından hiç iyi görünmüyor, bunun neden mümkün olmadığını uzun uzun anlattılar ama bir hata sonucunda bunun pekala da mümkün olduğunu gördük. Sonuçta Deluxe ve Ultimate versiyonları bire bir aynı, tek farkları Ultimate ile yeni nesil versiyona ücretsiz geçiş yapabiliyor olmak. Ama Deluxe alan oyuncular yeni nesle geçiş yapamayacaklar ve 505 Games onlara ‘siz de Ultimate alıverin” diyor. Acaba bu düşüncelerinde geri adım atacaklar mı, merakla bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün